Nu o să vă povestesc, încă o dată, cum a picat aseară guvernul Veștea. Știți deja: 189 de voturi din 233, AUR a ieșit din sală fix la timp, Grindeanu a plecat înainte de rezultat, iar bietul Veștea a bâlbâit un discurs scris, evident, de o inteligență artificială, citit ca de un copil scos la tablă nepregătit. Cortina a căzut. Pe mine nu mă mai interesează scena finală. Mă … [Citeşte mai departe...] despreGuvernul Veștea a picat. Și acum, cine plătește luna asta pierdută degeaba?

