Am trecut zilele astea pe lângă Pasajul Basarab. Sub pasaj, la baza pilonilor ălora colorați pe care toți bucureștenii îi știu, erau doi oameni cu cască albă și vestă galbenă, gard de șantier, bandă roșu-alb. Liniile de tramvai erau deja scoase din funcțiune. Am făcut câteva poze și am plecat cu un sentiment ciudat, un amestec de „bine că, în sfârșit" și „de ce abia … [Citeşte mai departe...] desprePasajul Basarab intră în reparații. În sfârșit. Dar hai să vorbim despre cum am ajuns aici

