Sunt seri pe care nu le planifici, dar care rămân. A mea a început cu o sticlă de Amaro Montenegro pe care tatăl Catalinei o adusese tocmai din Italia, dintr-o călătorie prin Europa. A scos-o într-o seară, fără ocazie anume, și am băut-o ca digestiv, un păhărel mic, la finalul mesei. Atât. Exact cum am văzut că se procedează în Italia la restaurante. Și exact așa trebuie băută. … [Citeşte mai departe...] despreAmaro Montenegro: povestea sticlei pentru o seară perfectă
Lichior
Am băut lichior Carolans Irish Cream
Am primit de curând cadou de la un prieten această sticlă de lichior Carolans Irish Cream. Dacă vreți să o cumpărați trebuie să știți că are 17% alcool și este disponibilă la cantitatea de 0.7 l și 1 l. Înainte de această experiență nouă, interacțiunea mea cu crema de whisky și lichior s-a oprit la Sheridan și Angeli. Însă După ce am băut Carolans Irish Cream pot să afirm că … [Citeşte mai departe...] despreAm băut lichior Carolans Irish Cream


